Ograniczenia fabryczne a chip tuning Mercedes-Benz

Ograniczenia fabryczne a chip tuning Mercedes-Benz - Sterling Motors Serwis Mercedes

Ograniczenia fabryczne a chip tuning Mercedes-Benz

Dlaczego fabrycznie auta Mercedes-Benz nie mają chip tuningu?

Tworząc fabryczną konfigurację sterującą jednostką napędową, koncerny takie jak Mercedes-Benz zmuszone są ustalić kompromis pomiędzy mocą/momentem obrotowym, zużyciem paliwa, a wymogami dot. homologacji i spełnienia norm odpowiednich dla szerokiej gamy rynków sprzedaży. To właśnie te wymogi i wymuszony przez nie kompromis powodują że nie zawsze osiągi oraz ekonomia jazdy są największymi priorytetami, a co za tym idzie pozwala nam to uwolnić pewien niewykorzystany potencjał jednostki napędowej.

 

Jakość dostępnego paliwa

Kolejnym powodem ograniczenia osiągów silnika związany jest z jakością dostępnego paliwa na różnych rynkach sprzedaży. Producent musi brać pod uwagę najniższą możliwą jakość paliwa która może być potencjalnie w pojeździe zastosowana, tworząc przy tym konfigurację która w takim przypadku nie doprowadzi do uszkodzenia silnika. Dlatego niezwykle ważne jest aby stosować jedynie dobrej jakości paliwo o możliwie wysokiej liczbie oktanowej, w szczególności po modyfikacji oprogramowania sterującego.

 

Opłaty zależne od mocy silnika

Warto zauważyć, że opłaty za samochody w Europie Zachodniej są często uzależnione od mocy silnika. Dlatego na tym rynku oferowane są często słabsze wersje Mercedesa, które posiadają silniki o mniejszej mocy niż ich odpowiedniki na innych rynkach sprzedaży.

 

Tuning w motosporcie

Nie tylko Mercedes, ale większość producentów samochodów ma swoje działy motosportu. Wytwarzając fabrycznie tuningowane wersje swoich flagowych modeli, producenci zyskują zainteresowanie klientów.

Chip tuning Mercedes-Benz to proces, który pozwala zwiększyć moc silnika i zmniejszyć zużycie paliwa. Choć fabrycznie auta nie są wyposażone w chip tuning, istnieje możliwość przeprowadzenia takiej modyfikacji serwisie Sterling Motors. Przed podjęciem decyzji warto dokładnie zrozumieć wszystkie aspekty optymalizacji chip-tuning w modelach Mercedes-Benz.

 

 

Wyszukiwane frazy: