Kodowanie-Mercedesa-Sterling-Motors

Kodowanie Mercedesa

Home > Kodowanie Mercedesa

Kodowanie Mercedesa to zmiana oprogramowania poszczególnych elementów pojazdu tak, aby dostosować je do potrzeb Klienta. Procedura ta pozwala na przystosowanie do nich samochodu nie tylko poprzez zmianę istniejących funkcji, ale również odblokowanie nowych lub ukrycie niepotrzebnych. W jaki sposób to zrobić? Nie musisz zagłębiać się w poradniki i próbować samodzielnie – niezależny serwis Mercedesa Sterling Motors oferuje fachowe kodowanie samochodów tej marki.

Na czym polega kodowanie Mercedesa?

Kodowanie Mercedesa jest czynnością specjalistyczną, którą należy przeprowadzić przy użyciu odpowiedniego sprzętu i oprogramowania. Przykładem może być zmiana kodowania kluczyka samochodu z immobilizerem, aktywacja kamery cofania lub wybór języka map. Kodowanie Mercedesa umożliwia znaczne podniesienie komfortu obsługi pojazdu oraz wpływa bardzo pozytywnie na bezpieczeństwo jazdy. Musi być przeprowadzone w odpowiedni sposób, aby przyniosło pożądane efekty – dlatego w Sterling Motors stawiamy na wysoką jakość obsługi.

Czym różni się kodowanie od programowania Mercedesa?

Choć te dwa terminy mogą wydawać się synonimami, są jednak odmiennymi czynnościami. W przypadku kodowania mamy wprowadzanie zmian w istniejącej konfiguracji pojazdu. Natomiast programowanie to zmiana samego softu, czyli określenie możliwości dostępnych zarówno dla wprowadzonego oprogramowania, jak i poszczególnych elementów pojazdu. Producent raz na jakiś czas udostępnia aktualizację podstawowego oprogramowania – która może znacznie zwiększać ilość dostępnych opcji. Każda przynosi ze sobą konkretne zmiany, o których można dowiedzieć się za pomocą aplikacji Mercedes me.

Czy kodowanie Mercedesa może stać się powodem unieważnienia gwarancji?

Tak może stać się tylko w przypadku samodzielnego, niefachowego kodowania, które negatywnie wpłynie na pracę pojazdu oraz oprogramowania fabrycznego. Aczkolwiek Mercedes musi wykazać, że usterka została spowodowana modyfikacją wykonaną przez nieuprawnioną osobę. Można to sprawdzić w dość łatwy sposób, dlatego odradza się samodzielne próby wprowadzania modyfikacji.

Nasi specjaliści potrafią przeprowadzić proces kodowania w sposób sprawny i ostrożny, który redukuje do zera ryzyko powstania jakiejkolwiek awarii. Współpracujemy wyłącznie przy użyciu oprogramowania Mercedesa i wyłącznie w zakresie udostępnianych przez niego możliwości, bez jakichkolwiek autorskich modyfikacji. Daje to gwarancję wprowadzenia zmian i sprawnego funkcjonowania wszystkich elementów pojazdu.

Jakie korzyści da Ci kodowanie Mercedesa?

Jak wspomniano, kodowanie Mercedesa może zmienić zarówno istniejące funkcje, jak i odblokować nowe, dotychczas nieużywane. Pełna lista opcji dostępnych dla posiadaczy samochodów Mercedes jest długa i obejmuje między innymi:

  • aktywację tempomatu
  • zmiana interfejsu komputera pokładowego
  • polskie menu
  • włączenie świateł do jazdy dziennej DRL
  • zmiana sygnału dźwiękowego

Aby zapoznać się z pełną listą zmian, jakie da Ci kodowanie Mercedesa, zapraszamy do osobistej odwiedzin wizyty – niezależny salon Sterling Motors mieści się w Warszawie na ulicy Łopuszańskiej 38. Zapraszamy już dzisiaj!