Uklad-hamulcowy-Mercedesa-wymiana-tarcz-i-klockow-Sterling-Motors

Układ hamulcowy Mercedesa – wymiana tarcz i klocków

Home > Usługi serwisowe > Układ hamulcowy – wymiana tarcz i klocków

Układ hamulcowy Mercedesa to element odpowiadający za bezpieczną jazdę. Marka ta słynie z wysokiej wydajności stosowanych przez siebie hamulców. Wiele jej modeli ma na wyposażeniu czujniki klocków hamulcowych, które informują użytkownika o konieczności ich kontroli bądź wymiany. Jednak mimo tego niezbędny jest ich regularny przegląd.

Serwis układu hamulcowego Mercedesa, wymiana tarcz i klocków

Układ hamulcowy Mercedesa powinno sprawdzać się raz do roku lub co 15 tys. przejechanych kilometrów. Takie zakresy czasu i dystansu pozwalają na wykrycie niewielkich jeszcze defektów, które – niezauważone bez serwisu – mogą powodować z biegiem czasu duże problemy podczas jazdy, w tym utratę kontroli nad pojazdem.

Serwis układu hamulcowego Mercedesa zaczynamy od zmierzenia grubości okładzin ciernych tarcz i klocków hamulcowych, które porównujemy z normami producenta. To właśnie te elementy mają największy wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Ponadto nasi fachowy w toku napraw układu hamulcowego wymieniają takie jego części, jak: tarcze, klocki oraz przewody hamulcowe, szczęki, bębny i cylinderki, linki hamulca ręcznego, pompy hamulcowe.

W razie potrzeby wykonywane są również naprawy zacisków i czyszczenie całego układu. W przypadku konieczności wymiany tarcz hamulcowych, zastępujemy je parami wraz z klockami. Takie rozwiązanie znacznie zwiększa bezpieczeństwo oraz ich żywotność.

W trakcie serwisu wymieniamy również płyn hamulcowy. Zgodnie z zaleceniami producenta, taką wymianą powinno przeprowadzać się raz na dwa lata. Nowy olej daje gwarancję optymalnego działania układu hamulcowego.

Gdzie wykonać serwis układu hamulcowego Mercedesa?

Jeśli chcesz mieć pewność fachowego sprawdzenia układu hamulcowego Twojego Mercedesa, zapraszamy do nas. Serwis Mercedesa Sterling Motors mieści się w Warszawie, na ulicy Łopuszańskiej 38. Z pewnością docenią nas ci Klienci, którzy stawiają na fachowość oraz konkurencyjne ceny napraw.

Wymiana tarcz i klocków w Mercedesie ?