Naprawa układu wydechowego Mercedesa

Home > Usługi serwisowe > Naprawa układu wydechowego

Jeśli Twój Mercedes pracuje głośno, może oznaczać to poważną usterkę układu wydechowego. Trzeba działać jak najszybciej. Nasz profesjonalny serwis Mercedesa pomoże – umów wizytę bez zwłoki!

Układ wydechowy Mercedesa – co mu grozi?

System układu wydechowego Mercedesa składa się z trzech podstawowych elementów. Są nimi tłumik, rura wydechowa oraz kolektor wydechowy. W nowszych samochodach występuje dodatkowo katalizator z sondą lambda, a w nowoczesnych silnikach wysokoprężnych zastosowano filtr cząstek stałych.

Układ wydechowy Mercedesa ma gwarantować prawidłowe działanie silnika, tłumić hałas oraz zmniejszać emisję spalin. W duży stopniu zależy od niego moc i moment obrotowy silnika. Jest to konstrukcja skomplikowana, a ze względu na swoje ulokowanie mocno narażona na działanie temperatur, szkodliwego działania wody oraz soli drogowej. Największym zagrożeniem jest dla niej rdzewienie – gdy rdza pokaże się na wydechu, może to oznaczać, że niewidoczna reszta jest całkowicie przerdzewiała.

Dotyczy to zwłaszcza osób jeżdżących rzadziej – im mniej samochód jest na chodzie, tym żywot układu wydechowego jest krótszy.

Gdzie naprawić układ wydechowy Mercedesa?

Naprawa przerdzewiałego układu wydechowego nie ma większego sensu – połatane elementy nie wytrzymają przeciążeń i krótko po naprawie mogą się po prostu rozpaść. Podobnie rzecz się ma z tłumikiem oraz uszkodzonymi, zewnętrznymi poszyciami nowszych tłumików z blachy aluminiowanej. Taką blachę trudno trwale zespawać, a gdy się to uda – zacznie tracić odporność na korozję pod wpływem wysokiej temperatury.

Nasz serwis Mercedesa zaprasza każdego kierowcę, który obserwuje w swoim samochodzie tej marki niepokojące objawy działania układu wydechowego. Serwis mieści się w Warszawie, na ulicy Łopuszańskiej 38. Pracują w nim fachowcy, którzy gwarantują doradztwo oraz serwis. Gdy potrzebna jest naprawa układu wydechowego, mogą szybko i sprawnie wymienić rury i kolektory wydechowe, tłumiki, łączniki elastyczne, wieszaki, katalizatory i sondy lambda. Zakres naszych usług obejmuje także spawanie podzespołów.

W naszym serwisie zatrudniamy fachowców-pasjonatów, którzy za punkt honoru stawiają sobie szybką pomoc w konkurencyjnych cenach. Dlatego jeśli chcesz się cieszyć sprawnym układem wydechowym swojego Mercedesa, umów wizytę już dzisiaj!

Masz problem z układem wydechowym w Mercedesie ?