Przeglad-Okresowy-Mercedes-Sterling-Motors

Przegląd okresowy Mercedesa

Home > Usługi serwisowe > Przegląd okresowy

Regularny serwis samochodu ma pozytywny wpływ na bezpieczeństwo, komfort jazdy oraz znacznie redukuje ryzyko wystąpienia awarii. Ponadto regularnie serwisowany, używany Mercedes, osiąga dzięki temu większą wartość na rynku sprzedaży.

Oferowany przez nas przegląd okresowy Mercedesa to gwarancja profesjonalnej i szczegółowej kontroli stanu technicznego pojazdu. Podczas niego nasi fachowcy dokonają takich czynności, jak wymiana oleju silnikowego, płynu hamulcowego oraz chłodniczego, wymiana filtra oleju, a także filtrów paliwa, powietrza i przeciwpyłowego. Sprawdzimy również inne istotne elementy samochodu – paski pomocnicze, świecie zapłonowe, poziom oleju w skrzyni biegów (dotyczy to zarówno manualnej, jak i automatycznej) oraz w mostach pędnych.

Wykonywany przez nas serwis Mercedesa to gwarancja profesjonalizmu, przekładającego się na efektywność wprowadzanych zmian.

Przegląd okresowy – korzyści dla każdego kierowcy

Kładziemy nacisk na wysokie standardy oraz ścisłe przestrzeganie norm ustanowionych przez producenta. Wykorzystując karty przeglądowe, tworzymy harmonogram obsługi serwisowej – dzięki czemu możemy wykonać skuteczny przegląd Mercedesa niezależnie od modelu, a zarazem z uwzględnieniem jego przebiegu oraz czasu eksploatacji. Bierzemy przy tym pod uwagę indywidualne potrzeby każdego Klienta oraz jego możliwości finansowych. Ze Sterling Motors wiesz, za co płacisz i nie będziesz przepłacać.

Aby można było przeprowadzić efektywny przegląd Mercedesa, nasz doradca serwisowy spisze dotychczasową historię pojazdu i na jej podstawie zaproponuje czynności serwisowe – uwzględniając przy tym uwagi Klienta. Jeśli przegląd samochodu ujawni usterki, możemy zaproponować najbardziej optymalne strategie przeprowadzania napraw. Bierzemy w nich pod uwagę wszystkie potrzebne części zamienne do Mercedesa, zakres prac oraz ich koszt. Jest to szczególnie ważne w przypadku starszych modeli – wieloletnia eksploatacja wiąże się zazwyczaj z bardziej kompleksowymi naprawami.

Wszystkie przeglądy samochodu Klienta są rejestrowane w naszym systemie komputerowym oraz książce serwisowej. Jeśli Klient sobie tego życzy, możemy wykonać w jego imieniu okresowe badanie techniczne Mercedesa na Stacji Kontroli Pojazdów.

Przeglądy okresowe Mercedesa to samochód zawsze w optymalnym stanie

Regularne wykonywanie przeglądów samochodu we wskazanych terminach może znacząco wpływać na jego bezawaryjną pracę, co przekłada się na komfort jazdy. Choć części do Mercedesa są wykonane z najwyższej klasy materiałów, z biegiem czasu ulegają naturalnemu zużyciu eksploatacyjnemu. Dlatego ostrzegamy, aby nie zaniedbywać przeglądów – ich brak wpływa bardzo negatywnie na stan techniczny Mercedesa – i przestrzegać harmonogramu obsługi serwisowej. Został on opracowany po to, aby zapewnić bezpieczną eksploatację każdego modelu Mercedesa zarówno w trakcie okresu gwarancyjnego, jak i po nim.

Regularny przegląd techniczny Mercedesa powinien odbywać się co najmniej raz do roku lub po przejechaniu 15 tysięcy km od poprzedniego. Umożliwia to wykrycie elementów potencjalnie narażonych na awarię i natychmiastową interwencję. Dzięki temu samochód zawsze jest w optymalnym stanie i wzrasta jego wartość rynkowa w sytuacji, gdy Klient chciałby go sprzedać.

Potrzebujesz przegląd techniczny w Mercedesie ?