Nowe wrażenia z jazdy – Mercedes przedstawia innowacyjny system dźwiękowy MBUX

Nowe wrażenia z jazdy – Mercedes przedstawia innowacyjny system dźwiękowy MBUX

Mercedes-Benz, we współpracy z mistrzem muzyki will.i.am, rewolucjonizuje wrażenia z jazdy, wprowadzając w swoich najnowszych modelach system MBUX Sound Drive.

Harmonizacja ruchu i melodii: napęd dźwiękowy MBUX zaprezentowany na targach CES 2024

Od połowy 2024 roku pojazdy Mercedes-Benz wyposażone w oprogramowanie informacyjno-rozrywkowe MBUX drugiej generacji będą wyposażone w najnowocześniejszy system MBUX Sound Drive. Ten syntetyczny system dźwiękowy, zaprezentowany na targach Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas, zapewnia unikalne połączenie technologii i muzyki, tworząc płynne połączenie ruchu samochodu i muzycznej harmonii.

Symfonia dynamiki jazdy: jak działa napęd dźwiękowy MBUX

Działając poprzez skomplikowaną sieć czujników i oprogramowania, MBUX Sound Drive interpretuje różne dynamiki jazdy w czasie rzeczywistym. Od rekuperacji i przyspieszania po kierowanie i hamowanie, system przekształca te elementy w muzyczną podróż, poprawiając ogólne wrażenia z jazdy.

Wizja will.i.am: przekształcanie samochodów w instrumenty muzyczne

We współpracy z will.i.am Mercedes-Benz tworzy wizję świata, w którym samochody stają się instrumentami kształtującymi muzykę poprzez akt prowadzenia pojazdu. W oświadczeniu will.i.am wyraził podekscytowanie potencjałem MBUX Sound Drive, przewidując, w jaki sposób kompozytorzy i artyści mogą wykorzystać go do tworzenia nowych kompozycji i reinterpretacji klasyków na potrzeby interaktywnej ścieżki dźwiękowej do jazdy.

Więcej niż jazda: MBUX Sound Drive jako otwarta platforma muzyczna

Mercedes-Benz ma ambitne plany przekształcenia MBUX Sound Drive w otwartą platformę muzyczną. Oznacza to, że artyści mogą wykorzystywać oprogramowanie studyjne MBUX Sound Drive do komponowania utworów, które dynamicznie zmieniają się w zależności od warunków jazdy. Początkowo system może synchronizować się z czujnikami deszczu na przedniej szybie, zapewniając kojące rytmy podczas niesprzyjającej pogody, aby złagodzić stres i poprawić koncentrację.

 

Wciągająca rozrywka w samochodzie: kierowcy AMG przejmują kontrolę

Markus Schafer, członek zarządu Mercedes-Benz i dyrektor ds. technologii, podkreślił zaangażowanie firmy we wprowadzanie cyfrowych innowacji do wrażeń z jazdy. Dzięki MBUX Sound Drive kierowcy AMG zyskują kontrolę nad dźwiękiem muzyki, dzięki czemu rozrywka w samochodzie staje się naprawdę wciągającą i konfigurowalną funkcją.

Dostępne ulepszenia: Bezprzewodowe aktualizacje dla kwalifikujących się pojazdów

Mercedes-Benz zapewnia dostępność, oferując MBUX Sound Drive uprawnionym właścicielom pojazdów poprzez aktualizacje bezprzewodowe. To zaangażowanie w ciągłe doskonalenie pokrywa się z zaangażowaniem marki w dostarczanie ekscytujących funkcji, które naprawdę usprawniają każdą podróż.

Nowe wrażenia z jazdy - Mercedes przedstawia innowacyjny system dźwiękowy MBUX_04

Mercedes-Benz Sterling Motors w Warszawie: Nowe możliwości doposażenia Mercedesa

W naszym serwisie, Mercedes-Benz Sterling Motors w Warszawie, oferujemy różnorodne doposażenia i modyfikacje elektroniczne. Z pasją podnosimy poziom technologiczny pojazdów, umożliwiając naszym klientom dostosowanie ich samochodów do indywidualnych preferencji i potrzeb.

Podsumowując, system MBUX Sound Drive firmy Mercedes-Benz stanowi znaczący krok naprzód w konwergencji technologii motoryzacyjnej i kunsztu muzycznego. Gdy samochody stają się instrumentami, a kierowcy symfonią dynamiki jazdy, droga przekształca się w spersonalizowaną, wciągającą ścieżkę dźwiękową, podnosząc radość z jazdy na nowy poziom.