Mercedes-Benz EQS 2025 – nowa era elektrycznego luksusu

Mercedes-Benz EQS 2025 - nowa era elektrycznego luksusu-mercedes-benz-eqs_100924663_h

Mercedes-Benz EQS 2025 – nowa era elektrycznego luksusu

W środę Mercedes-Benz zaprezentował najnowszą wersję elektrycznego sedana EQS, który ma pojawić się w salonach jeszcze w tym roku jako model na rok 2025. Od debiutu w 2022 r. EQS jest co roku aktualizowany w celu poprawy jego wydajności i atrakcyjności. Pomimo tych ulepszeń sprzedaż w USA była skromna – w ubiegłym roku sprzedano 6688 egzemplarzy, czyli znacznie mniej niż w przypadku Klasy S z silnikiem spalinowym.

Zwiększona moc i wydajność

Mercedes-Benz EQS 2025 stanowi znaczącą modernizację dzięki wprowadzeniu nowego akumulatora o pojemności 118 kWh, zapewniającego większy zasięg w porównaniu z jednostką 108 kWh swojego poprzednika. Chociaż Mercedes nie opublikował jeszcze konkretnych danych dotyczących zasięgu, ulepszenia sugerują potencjalny wzrost w porównaniu z szacunkami EPA poprzedniego modelu wynoszącymi 352 mil.

Kolejnym uzupełnieniem oferty są postępy technologiczne, takie jak nowe oprogramowanie do hamowania regeneracyjnego, które pozwala na lepszy odzysk energii. Dodatkowe funkcje wprowadzone w 2024 r., w tym pompa ciepła i funkcja odłączania układu napędu na wszystkie koła, w dalszym ciągu zwiększają wydajność. System ten umożliwia przejście z napędu na wszystkie koła na napęd na dwa koła, gdy wymagana jest mniejsza przyczepność, optymalizując zużycie mocy.

Mercedes-Benz EQS 580 4MATIC

Udoskonalenia konstrukcyjne i luksusowe

Wizualnie EQS 2025 ma bardziej tradycyjny wygląd, w szczególności z przeprojektowaną sztuczną osłoną chłodnicy i kultową ozdobą maski w kształcie gwiazdy Mercedesa. Standardowy przedni pas czołowy AMG Line dodaje sportowego charakteru jego eleganckiemu profilowi.

Wewnątrz Mercedes zwiększył luksus EQS. W kabinie znajdują się wyrafinowane chromowane akcenty oraz komfortowe poduszki z tyłu z kontrastowymi szwami i skórzaną lamówką. Tylne siedzenia są teraz wyposażone w dodatkową piankową wyściółkę zapewniającą większy komfort i oferują elektroniczną regulację, umożliwiającą ich odchylenie w zakresie od 27 do 36 stopni, w zależności od modelu.

Przewidywanie przyszłych innowacji

Patrząc w przyszłość, w następnym roku przewiduje się istotne aktualizacje EQS. Zakamuflowane prototypy sugerują zmiany estetyczne dzięki nowym reflektorom i przeprojektowanym pasom przednim i tylnym. Plotki sugerują również ulepszenia mechaniczne, w tym bardziej wydajną konstrukcję ogniw akumulatora, innowacyjne technologie silników i wprowadzenie dwubiegowej skrzyni biegów w celu optymalizacji możliwości podróżowania z dużymi prędkościami.

Wraz z ewolucją rynku pojazdów elektrycznych Mercedes-Benz EQS w dalszym ciągu wyznacza standardy zarówno pod względem luksusu, jak i wydajności, potwierdzając swój status flagowego modelu w gamie pojazdów elektrycznych Mercedesa. Z każdą aktualizacją EQS jest coraz bliżej wypełnienia luki między tradycyjnym luksusem a nowoczesnym zrównoważonym rozwojem.