Wymiana oleju silnikowego – Mercedes

Olej silnikowy to najważniejszy płyn eksploatacyjny. Jego właściwości mają zapewniać optymalne działanie i bezawaryjność układowi smarowania, a także – w sposób pośredni – podzespołom silnika. Kiedy i gdzie powinna być wykonana wymiana oleju w Mercedesie?

Olej silnikowy w Mercedesie – za co odpowiada?

Olej silnikowy ma kilka zadań. Główne to zmniejszenie tarcia pomiędzy pracującymi tłokami a cylindrami. Inne aspekty jego działania to redukcja oporów pracy silnika, pozwalająca na optymalizację zużycia paliwa, zmniejszenie hałasu, uszczelnienie komór spalania, ochrona przed korozją, odprowadzanie zanieczyszczeń, zapobieganie przegrzewaniu się jednostki napędowej oraz zmniejszenie hałasu.

Jakość oleju silnikowego przekłada się na jakość i trwałość jednostki napędowej, w tym poziom jej awaryjności. Dzięki wymianie oleju w wyznaczonym przez producenta terminie skutecznie zapobiega się osadzaniu się nagaru. Jest on prawdziwą plagą współczesnych silników benzynowych o niedużej pojemności. Odpowiedni poziomu oleju silnikowego pozwala na zachowanie żywotności wielu elementów mechanicznych pojazdu.

Kiedy i gdzie wymieniać olej silnikowy w Mercedesie?

Stan oleju silnikowego można zachować poprzez regularne przeglądy Mercedesa, przeprowadzane zgodnie ze wskazaniami producenta. W zależności od modelu będzie to minimalnie każde przejechane 10 000 kilometrów lub okres 12 miesięcy.

Niezależny serwis Mercedesa Sterling Motors kładzie nacisk na przestrzeganie ustalonych norm, a równocześnie szanuje czas Klientów. Dlatego staramy się, aby wymiana oleju w Mercedesie odbyła się z dnia na dzień. Sama praca to ok. 30 minut. Nasze pełen serwisu olejowy obejmuje takie usługi, jak:

  • spuszczenie starego oleju;
  • wymiana filtra oleju;
  • napełnienie silnika nowym olejem;
  • wprowadzenie zmian ustawień serwisowych w systemie przeglądowym pojazdu.

Powierzając swojego mercedesa Sterling Motors masz gwarancję w pełni profesjonalnej obsługi.
Zadbaj o swoje auto – skontaktuj się z nami już dzisiaj!

Wymiana oleju silnikowego w Mercedesie