Serwis klimatyzacji – Mercedes

Serwis-klimatyzacji-Mercedes-Sterling-Motors

Jazda bez klimatyzacji to mało komfortowe doświadczenie. Dzięki jej powszechnemu wprowadzeniu, dziś już mało kto wyobraża sobie prowadzenie samochodu bez tego dodatku. Jest on niejako elementem wyposażenia, a najbardziej docenimy go podczas letnich upałów.

Klimatyzacja Mercedesa – co trzeba wiedzieć?

Klimatyzacja w Mercedesie jest duża ulgą dla kierowców i pasażerów nie tylko w trakcie ciepłych miesięcy. Jej używanie umożliwia osuszanie wnętrza z wilgoci przez cały rok, skutecznie zapobiega również parowaniu szyb, zwiększając bezpieczeństwo jazdy. Aby klimatyzacja działała prawidłowo, cały układ musi być zamknięty, szczelny oraz wypełniony odpowiednią ilością gazu zmieszanego z olejem. Aby mieć pewność, że tak jest, należy przeprowadzać regularny serwis klimatyzacji.

Podczas eksploatacji samochodu dochodzi do drgań i oddziaływania wysokiego ciśnienia w układzie klimatyzacji. Przez to pewna ilość czynnika chłodzącego „przecieka”. Ubytek to ok. 10% rocznie – przy szczelnym układzie. Ale trzeba wziąć pod uwagę, że olej znajdujący się w kompresorze klimatyzacji ulega starzeniu i – tak samo, jak olej silnikowy – podlega okresowej wymianie. W tym przypadku zalecane minimum to dwa lata. Ponadto w przewodach powietrznych pod wpływem wilgoci i temperatury dochodzi do rozwoju pleśni i drobnoustrojów. Ich namnażanie się może wywoływać nieprzyjemny zapach w kabinie oraz prowadzić do chorób, a nawet alergii! Dlatego istotne jest również odgrzybianie klimatyzacji.

Jak przeprowadza się serwis klimatyzacji Mercedesa?

Aby klimatyzacja w Mercedesie działała w optymalny sposób, konieczne jest jej okresowe czyszczenie i wymiana mikrofiltrów. Należy też wymienić i uzupełnić czynnik chłodzący wraz z olejem kompresora klimatyzacji. Czynność ta zalecana jest raz w roku, a najlepszy na nią czas to okres przed początkiem sezonu letniego.

W celu przeprowadzenia renowacji klimatyzacji, zapraszamy do naszego serwisu – w Warszawie, na ulicy Łopuszańskiej 38. Nasi specjaliści sprawdzą szczelność układu, zmierzą ilość czynnika chłodzącego i w razie potrzeby uzupełnią go do wielkości wskazanej przed producenta, a także wymienią mikrofiltry i odkażą oraz odgrzybią cały układ. Możesz na nich liczyć również wówczas, gdy zajdzie potrzeba wymiany filtrów kainowych, przewodów klimatyzacji, chłodnic lub trzeba będzie dokonać regeneracji kompresora.

Trzeba podkreślić, ze cały serwis klimatyzacji Mercedesa odbywa się ściśle wg norm producenta.

Zapraszamy do rezerwacji wizyty – umów się już dzisiaj!

Potrzebny serwis klimatyzacji w Mercedesie ?