Naprawa silnika – Mercedes

Naprawa-silnika-Mercedes-Sterling-Motors

Jedną z największych zalet, które wyróżniają samochody Mercedes od konkurencji, jest ich napęd. Inżynierowie tej firmy udowadniają każdym modelem, że potrafią połączyć wygląd z efektywnością oraz komfortem prowadzenia auta. Mercedesy zachęcają do jazdy komfortowym wnętrzem z bogatym wyposażeniem, łatwością prowadzenia, a także efektywnie pracującymi silnikami i perfekcyjnymi układami napędowymi.

Remont silnika Mercedsa – kiedy należy przeprowadzić?

Silnik Mercedesa służy oczywiście do napędzania samochodu. Dzięki rozwojowi technik motoryzacyjnych kolejne generacje mają coraz lepsze osiągi przy jednoczesnym zmniejszeniu zapotrzebowania na paliwo i mniejszej emisji szkodliwych gazów, z CO2 na czele. W silnikach zagościła elektronika, dzięki której łatwiej informować kierowców o ich defektach lub przeciążeniach. Nie zwalnia to jednak właściciela samochodu od obowiązku dbania o silnik.

Problemy z silnikiem Mercedesa mogą objawiać się kłopotami z jego uruchomieniem, nierówną pracą, utratą mocy, gaśnięciem w czasie jazdy lub tuż po uruchomieniu. Defekt mogą sygnalizować także wycieki oleju i płynu hamulcowego, a także obecność jednego w drugim. Ostatecznym dowodem na to, że silnik Mercedesa nie działa sprawnie, jest wydobywający się z niego dym. Należy reagować natychmiast.

Co robić po wykryciu awarii silnika?

Pierwszym krokiem jest diagnostyka komputerowa silnika Mercedesa. Kolejne działania to pomiar ciśnienia oleju oraz kompresji. Konieczne jest także sprawdzenie ustawienia rozrządu. W przypadku, gdy zerwał się łańcuch i doszło do zablokowania silnika, potrzebna będzie wizualna ocena zniszczeń – w tym celu niezbędny jest demontaż pokrywy zaworów i miski olejowej.

Na szczęście w większości przypadków nie jest potrzebna wymiana silnika Mercedesa. Tak dzieje się tylko przy poważnych uszkodzeniach, które wymagają jego rozebrania i wymiany wału korbowego, panewek, pierścieni tłokowych lub samych tłoków.

Powierz nam silnik swojego Mercedesa!

Naprawa silnika Mercedesa może kosztować znacznie więcej, niż nowy silnik! Dzieje się tak z powodu dużych kosztów poszczególnych jego elementów. Wymiana panewek, tulei cylindrowych, pierścieni cylindrowych, honowanie boków, szlifowanie wału korbowego lub jego wymiana – tutaj koszty są bardzo wysokie.

Odwiedź nasz serwis Mercedesa w Warszawie i powierz specjalistom szczegółową diagnostykę, która pozwoli precyzyjnie ustalić zakres koniecznych napraw. Wykonujemy kompleksowo:

  • wymianę pierścieni, tłoków, zaworów
  • regenerujemy głowice, ,turbosprężarki, EGR, pompy oleju
  • naprawiamy wałki rozrządu, śruby, popychacze, uszczelki pod głowicą, dekla zaworowego i misek olejowych, koła pasowe i zębate, silniczki krokowe, kompletne rozrządy, pompy wody, paski klinowe i pomocnicze, świece żarowe i zapłonowe, intercoolery, czujniki wałka rozrządu, wału korbowego i masy powietrza

Zapraszamy do kontaktu lub osobistych odwiedzin.

Masz problem z silnikiem w Mercedesie ?